Ana Sayfa » GÜNCEL » Suriyeli İle Evlenene Para Dedikodusu

Suriyeli İle Evlenene Para Dedikodusu

Suriyeli İle Evlenene Para Dedikodusu
GÜNCEL - 03 Ocak 2013 Perşembe 10:55

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya yerleşen Suriyelilerin sayısı 100 bini geçti.

Sadece Mülteci kampındaki sayı 70 bine ulaşırken, bir dedikodu ortalığı karıştırdı.

1 yıl önce Şanlıurfa'da kurulan çadır kentlere yerleşen Suriyelilerin yanısıra kent merkezinde ev kiralayarak kalanlarla birlikte sayı 100 bini geçti.

Şanlıurfa'da yaklaşık 1 aydır kulaktan kulağa dolaşan bir dedikodu Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın telefonlarının kilitlenmesine neden olurken, müracaat edenlerin sayısı da her geçen gün artıyor.

İddiaya göre Suriye mülteci kampından bir Suriyeli kadın ile evlenene 15 bin lira maddi yardım yapılıyor. Bu söylentinin kaynağı ise Akçakale. Akçakale'de kulaktan kulağa yayılan bu dedikodu Şanlıurfa kent merkezine kadar ulaştı. Şanlıurfa'daki Sosyal Yardımlaşma

Vakfına telefon veya şahsen müracaat eden Urfalılar "Ben Suriyeli bir kadın ile evlenmek istiyorum. 15 bin lirayı nasıl alacağım?" sorusu Vakıf çalışanlarını bıktırdı.

Vakıf yetkilileri böyle bir ödeme yapılmadığını dile getirerek "Kanun çerçevesinde ödemeler bir kuruldan geçiyor. Bunun limitide belli. Ama Suriyeli ile evlen sana para verelim gibi bilgiler dedikodudan ibarettir. Vatandaşlar dedikodulara inanmasın. Vakıf Suriyelilerle evlenene para vermiyor." diye konuştu.Güneydoğu TV

Bu haber toplam 3182 defa okundu.


Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Copyright / Tüm Hakları saklıdır (C) www.AkcakaleGundem.com 2014